Jedná se o žáruvzdorný materiál (vyšší než 1800 °C), který je díky své vysoké teplotní odolnosti určen pro tepelně exponovaná místa při výrobě odlitků nejen z oceli. Oproti křemennému písku se odlišuje vyšším ochlazovacím účinkem, odolností proti penetraci a menší tepelnou roztažností. Má však vyšší specifickou hmotnost. Nachází uplatnění ve sklářství k zabarvování skla a v keramice.
Dolomitové štěrky a moučky charakterizuje vysoký obsah CaMg(CO3)2 (min. 90 %) a malý obsah CaCO3 (jen max. 10 %), při nízkém obsahu Fe2O3. Dolomitové kamenivo je v Grudzeń Lase drceno a mleto na štěrky a moučky jednotlivých zrnitostí. Největšího uplatnění nachází ve sklářství, kde uhličitan vápenatý je používán jako stabilizátor, modifikuje viskozitu a zvyšuje trvanlivost skla. Další významnou oblastí je především stavebnictví.
Náš kaolin získáváme při mokrém očišťování křemenného pískovce od jílových složek při produkci křemenných písků. Následuje několika stupňový proces odvodňování v sedimentačních lázních a závěrečné lisování. Výsledkem jsou plásty kaolinu s vlhkostí do 25 %. Naší předností je barevná škála kaolinu od světlé béžové až po červené zbarvení. Je určen především pro oblast keramiky v produkci porcelánu, sanitárních výrobků, keramických obkladů a glazur.
"Naší snahou je uspokojit každého zákazníka,
a proto se neostýchejte nás oslovit i s velmi specifickými požadavky“